bieżnia elektryczna, sport

Bieżnia elektryczna – sposób na bieganie o każdej porze roku

Bieżnia elektryczna – sposób na bieganie o każdej porze roku

Jeżeli regularnie trenujesz jakiś sport, to na pewno wiesz, jak bardzo zima może pokrzyżować plany. Szczególnie bieganie jest dyscypliną, która o tej porze roku musi zejść na drugi plan. Wprawdzie nikt nie zakazuje biegać zimą i teoretycznie jest to jak najbardziej możliwe, jednak śliskie chodniki, nieprzyjemny wiatr, często deszcz zamiast śniegu skutecznie odstraszają nawet najbardziej zapalonych sportowców.

Bieżnia elektryczna – sposób na bieganie w domu

Bieżnia elektryczna to świetne urządzenie dla biegaczy, którym zależy na utrzymaniu formy również przy gorszych warunkach pogodowych. Nie zajmuje dużo miejsca, działa na prąd – sprawdzi się w każdym domu i mieszkaniu. Jest bardzo wygodna. To osoba trenująca sama ustala, kiedy ma ochotę pobiegać. Trening nie zależy od żadnych innych czynników, takich jak deszcz czy wiatr. 

Bieżnia posiada również inne ciekawe funkcje, które sprawią, że trening będzie bardziej efektywny. Po pierwsze, umożliwia ciągłe kontrolowanie tempa. Wiele urządzeń pozwala również sprawdzać tętno podczas biegania. Po zakończonym treningu na monitorze bieżni wyświetla się ilość przebytych kilometrów, tempo, czas biegu oraz ilość spalonych kalorii. Większość bieżni posiada możliwość wprowadzenia własnych danych (waga, wzrost), dzięki czemu informacje te będą dokładniejsze. 

Bardziej zaawansowani biegacze mogą korzystać z funkcji zmiany kąta nachylenia bieżni. W ten sposób nawet w domu można ćwiczyć strome podbiegi lub łagodny bieg pod górkę. 

Bieżnia elektryczna – sposób dla leniwych

Jednak bieżnia elektryczna to urządzenie przeznaczone nie tylko dla profesjonalistów. Jeśli jeszcze nie trenujesz i brakuje ci motywacji, aby w końcu wyjść na zewnątrz, bieżnia pomoże ci się w końcu ruszyć. Jeśli bardzo chcesz, możesz nawet postawić ją przed telewizorem i cały trening oglądać swój ulubiony program. Stawiając bieżnię w domu, wszystkie wymówki typu „ktoś zobaczy mnie spoconą” stracą rację bytu. Nie pozostanie ci nic innego, jak tylko wskoczyć w strój sportowy i zacząć biegać.

Sama nazwa bieżnia bardzo często przeraża osoby, które nigdy wcześniej nic nie trenowały albo borykają się z problemem nadwagi i nie są w stanie przebiec więcej niż kilkadziesiąt czy kilkaset metrów. Bez obaw. Bieżnia pozwala dostosować tempo do własnych potrzeb. Jeżeli nie czujesz się na siłach, żeby biegać, możesz zacząć od zwykłego marszu i powoli zwiększać szybkość. W takich sytuacjach nawet lepiej sprawdzą się długie treningi-spacery niż kilkuminutowe biegi, które zmęczą cię tak, że nie będziesz w stanie wstać z łóżka.

Bieżnia elektryczna jest zatem świetnym sposobem na ćwiczenia dla każdego. Sprawdzi się u osób zaawansowanych, które chcą poprawić swoje wyniki oraz u osób dopiero zaczynających swoją przygodę ze sportem.