suwnica Smitha

Suwnica Smitha – najważniejsze informacje

Suwnica Smitha – najważniejsze informacje

Dlaczego są osoby, które decydują się na taki sprzęt do ćwiczeń? Okazuje się, że wcale nie jest ich mało. Czym charakteryzuje się taka maszyna? Jakie są najważniejsze zalety wynikające z treningu? Jeśli interesuje Was taka tematyka, to zapraszamy do poniższego artykułu.

Czym jest suwnica Smitha?

Na początek warto dowiedzieć się, czym charakteryzuje się w ogóle ten sprzęt. Należy zwrócić uwagę na fakt, że to urządzenie jest – kolokwialnie pisząc – obecne w branży już około 60 lat. Miała to być alternatywa w aspekcie zwykłych ćwiczeń ze sztangą. Początkowo została ona wynaleziona przez Jacka LaLannea. Kim była ta osoba? To specjalista od odżywiania, a także fitnessu. Nie bez znaczenia jest tutaj postać Rudy’ego Smitha. Łatwo domyślić się, że to od jego nazwiska maszyna nazywa się właśnie tak, jak się nazywa. Trzeba zwrócić uwagę na aspekt, że suwnica Smitha charakteryzuje się między innymi zespoleniem mechanizmu przesuwnego z gryfem, a także systemem asekuracji. Na skutek tego sprzęt bardzo dobrze sprawdza się między innymi w treningu siłowym. Dodatkowo suwnica Smitha gwarantuje stabilność, a także płynność ruchu w obu kierunkach. Nie ma tutaj znaczenia pozycja trenującego. Nic więc dziwnego, że cały czas są osoby, które chętnie decydują się na tego typu maszyny.

Dlaczego warto trenować na suwnicy?

Należy mieć świadomość, że trening na tej maszynie to rozmaite zalety. Wiecie już, że to urządzenie to alternatywa dla zwykłych treningów ze sztangą. Nie brakuje jej na pewno uniwersalności. Ludzie doceniają również fakt, że suwnica Smitha to sprzęt dużo bardziej bezpieczny. Jest mniejsze ryzyko, że coś nam się stanie. Nic więc dziwnego, że jest ona polecana na przykład dla osób początkujących. Niestety, nierzadko dzieje się tak, że takie osoby kompletnie nie mają żadnego wyczucia sztangi. Zbyt szybko podrywają ją do góry, co może skutkować rozmaitymi kłopotami z urazami, kontuzjami itp. Tutaj jest to skonstruowane o wiele bardziej nowocześnie. Tak naprawdę nie potrzeba również żadnej asekuracji. Zwykłe podnoszenie sztangi wymaga, aby ktoś czuwał nad naszym bezpieczeństwem. W końcu może nas złapać jakiś skurcz itp. Na pewno domyślacie się, co może dziać się w takiej sytuacji. Dla wielu osób suwnica Smitha to zatem bardzo korzystne rozwiązanie. Zalet nie brakuje również w aspekcie efektów. Nie da się ukryć, że szybciej można uzyskiwać konkretne rezultaty. Suwnica Smitha angażuje do treningu bowiem różne partie ciała. Trenując na tej maszynie uczymy się również odpowiedniej techniki wykonywania konkretnego zadania.